Edita Esenku

Edita Esenku

Kas aš, Edita Esenku?

Pas meistrą Manteką Čija mokausi nuo 2013 metų. Patyrusi stiprius asmeninius pokyčius 2016m. tapau sertifikuota instruktore – noriai dalinuosi DAO praktikomis su Lietuvos moterimis. Man aktualiausia DAO praktikų sritis – seksualinės praktikos (seksualinis kung fu).

Šiuo metu įpusėjau papildomosios ir alternatyviosios medicinos magistro studijas Klaipėdos universitete. Šie mokslai ne tik suteikia gilesnes Vakarų medicinos bei alternatyviosios medicinos žinias, bet ir suteikia “raktus” mano mokomų temų gilinimui. Nagrinėju liemenėlės žalą remiantis mokslinių duomenų bazėse randama informacija. Tūkstančius mokslinių straipsnių apie ciguno/čigongo naudą tiek emocijoms, tiek fizinei sveikatai. Gydomojo badavimo nauda moksliniu požiūriu. Nagrinėju tyrimus apie Kėgelio pratimus, atvejų analizes apie dubens dugno raumenų treniravimą. Gilinuosi į kinų mediciną ir meridianų sistemą.

Siekiant platesnių žinių apie žmogaus seksualumą  baigiau SEKSOLOGIJOS kursus Kazimiero Simonavičiaus universitete pas profesorių, socialinių mokslų daktarą Gediminą Navaitis. Profesorius G. Navaitis yra žinomas šeimos psichologas, seksologas, parašęs daugiau nei 30 knygų, buvęs Seimo narys.

Tradicinis seksologijos mokslas suteikia galimybę apjungti senovės dao mokymą su šiuolaikine šeimos psichologija.

Baigti tris mėnesius trukę ENDOBIOGENIKOS online kursai, kuriuose plačiau supažindino su tam tikrais aspektais apie mūsų HORMONUS, jų veikimą, kokie augalai gali padėti susibalansuoti. 

Endobiogeninis požiūris – tai integralus požiūris. Pagal šią koncepciją, žmogaus kūnas yra įvairių tarpusavyje susijusių ir darniai funkcionuojančių organų visuma. Šią sistemą reguliuoja ir valdo fiziologiniai mechanizmai. Sveikame organizme fiziologinės funkcijos veikia kaip viena harmoninga subalansuota sistema. 

Kodėl mokau?

Esu praktikuotoja, kuri meditacijai ir cigunui skiria po kelias valandas kasdien. Daosių praktikos apvertė mano gyvenimą aukštyn kojom arba tiksliau pastatė ant kojų, nes dabar žinau, kad gyvenu teisingai ir esu laiminga. Turiu sveikesnį ir tvirtesnį kūną, esu daug ramesnė, nes meditacijos padeda suvaldyti pykčio ir liūdesio emocijas, dažniau šypsausi, o seksualinis gyvenimas skiriasi kaip juoda ir balta. Pažiūrėjusi į senas nuotraukas matau, jog net veido bruožai pakito – taip stipriai mus veikia dvasinės praktikos. Man labai patinka frazė “master yourself”, kuri reiškia, jog kiekvienas galime asmeniškai tobulėti ir būti sau pačiam meistrais. Nereikia laukti, kol kažkas padarys Jus laimingu, Jūs patys įdėję šiek tiek pastangų galite neįtikėtinai pakeisti savo gyvenimą. Norėtumėte sužinoti kaip konkrečiai pasikeitė mano seksualinis gyvenimas? Trumpai nupasakojus – tai pokytis nuo negalėjimo patirti jokio orgazmo, iki viso kūno orgazmo. Ilgą laiką gyvenome šiomis praktikomis kartu su vyru ir net neplanavome nieko mokyti kol…

…taip susiklostė, jog viename iš seminarų meistras Čija pasakė, jog kitais metais turime baigti instruktorių kursus, o tapus instruktore išgirdau vis pasikartojantį raginimą skleisti mokymą – taip gimė ši internetinė svetainė ir FB, pradėjau mokyti žmones, rengti seminarus, kuriuose apsilankė jau virš 350 žmonių. Mano vidinis tikslas buvo, kad Lietuvos moterys sužinotų KAIP PATIRTI ORGAZMĄ ir jaustųsi laimingesnės. Iš pradžių mokiau tik asmeniškai, paskui visoje Lietuvoje vedžiau mokymus tik moterims, o susidomėjus vyrams kartu su mano vyru Vytu Lu pradėjome vesti seminarų ciklus moterims ir vyrams. Dao bendruomenė Lietuvoje plečiasi “turbo greičiu”, atrodo net nesiruošiau mokyti, bet žmonių susidomėjimas ir ypač teigiami atsiliepimai skatina kuo aiškiau ir suprantamiau perduoti mokymą.

Noriu dalintis su Jumis šiuo nuostabiu ir neginčytinai efektyviu meistro Manteko Čija mokymu. Dirbkite su savimi ir pasieksite daug!

Pokyčiai gyvenime

Nuo vaikystės mane domino neįprasti dalykai, darbas su energija, esu prigimtinai jautri tiems dalykams, bet negalėjau rasti mokymo ar veiklos, kurioje galėčiau save realizuoti. Praėjęs gyvenimo etapas labai kontrastuoja su tuo, kaip dabar gyvenu: tai buvo nuolatiniai savaitgaliniai vakarėliai ir sunkiojo metalo muzika, kad pabėgti nuo savęs ir savo vidaus; gyvosios archeologijos festivaliai ir daug metųdainuotas folkloras, savarankiškos baltiško mokymo paieškos skaitant knygas apie baltų mitologiją, analizuojant archainių lietuvių liaudies dainų ir sutartinių tekstus. Jaučiau, kad giedant sutartines kažkas tarsi užsupa, suvoki, kad kažkas vyksta energetiniame lygmenyje, bet nežinai kas. O viduramžių nesiekiantis istorijos laikotarpis traukė taip, lyg būčiau ne tuo laiku gimusi. Visas vidinių paieškų ir nepasitenkinimo emocijų slopinimas per vakarėlius baigėsi, kai mano gyvenime atsirado dao mokymas. Dingo alkoholis, pradėjau intensyvų kūno detoksą, iš mitybos iš pradžių išėjo raudona mėsa, vėliau pieno produktai, cukrus, gliutenas, pradėjau šeimininkauti ir išmokau skaniai bei sveikai gaminti. Meditacijos kardinaliai pakeitė emocinę būseną ir kasrytinį nepasitenkinimą, kad reikia keltis, pakeitė šypsena. Supratau, kad dao yra universalus mokymas, nepririštas prie Kinijos kultūros ir tai kuo puikiausiai rezonavo su mano užsidegimu baltiškai kultūrai. Jei pas mus neišsaugojo mokymo, tai dar nereiškia, kad reikia gyventi kaip pilkoji miestų masė, kodėl gi ne pasinaudoti 5000 metų senumo išmintimi, kuri kuo puikiausiai tinka šiandienai?